První příspěvek

3. dubna 2013 v 23:47 | spacejulius47 |  Jak sbírám a archivuji
Tak a rozjíždíme toto téma. Díky kolegovi s přezdívkou spacejulius47-GRATULUJI. Jsem rád a jistě i ostatní budou.
Čtete jeho slova a podívejte se na jeho příspěvek.
"Dobré den",
někdo musí začít, takže Ti posílám krátký příspěvek na téma jak sbírám a archivuji. Přikládám i ukázku dvou listů. První ukázka je kosmonaut Sevastjanov. Zajímavá je především obálka a to jako historický dokument. Jde totiž o to, že v počátcích sovětské kosmonautiky se dbalo na to, aby kosmonauti reagovali na dopisy fanoušků. Veškeré dopisy, které dorazily do Hvězdného městečka, byly předány jednotlivým kosmonautům s tím, že na obálku museli potvrdit přijetí (tj. podpis a datum) a udělat poznámku, co s tím. Vše ostatní již poté realizovala Pošta letců-kosmonautů. Při mé návštěvě ve Hvězdném jsem měl to štěstí, že se zrovna likvidovala část bývalého achivu a obálky se vyhazovaly do popelnice. A z ní to vytahoval spacejulius47 !
...........a zde máte dúkaz o potvrzení-poznámka na došlé korespondenci pro tohoto kosmonauta v detailu:
Zajímavé ,že ? Co vše ví o poštovní filatelii tento kolega ? Jistě vás rád zase seznámí., má skutečně s čím seznamovat a poukazovat. Podívejme se tedy i na jeho druhý list-příspěvek,který samozřejmě tak jak spacejuliuse47 znám samozřejmě stojí za povšimnutí.
...........................
Druhý list je ukázka, jak upravuji či archivuji jednotlivé posádky. Tj. fotografie posádky s podpisy a obálka z Bajkonuru ze dne startu s podpisy.
Zdraví
spacejulius47
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama