Listopad 2013

..........o tom co dříve posílali z NASA

16. listopadu 2013 v 11:32 | Majak49 |  Jak sbírám a archivuji
Další příspěvek je o tom co dříve posílali z NASA:

Pro mladší ročníky posílá Majak49 ukázku toho co posílali z NASA v době Apolla ., a určitou dobu po skončení tohoto ambiciózního kosmického programu .
Posílali kromě litografií posádek s autopenovými autogramy také litografické snímky z povrchu Měsíce. Někdy i tyto byly doplněny autopeny ., a jelikož se v době bez internetu tolik nevědělo o tzv. autogenech…………………hodně sběratelů si pochvalovalo,že mají ve vlastnictví originální autogramy astronautů.

Po letech prvních raketoplánů posílali "Mission report"
Škoda, že jsem nevyužila toto období k žádostem o autogramy, ale v té době jsem je ještě nesbírala.
Majak49
Kazeta mincí

16. listopadu 2013 v 11:24 | Majak49 |  Mince
Na veletrhu Sběratel v Praze 22. 10. 2013 jsem si udělala radost a koupila sadu mincí vztahujících se ke kosmonautice. Balení-a tedy sada mincí jsou skutečně sběratelsky připraveny. Každá mince je balena zvlášt v plastovém průzračném pouzdře a vše pak v dřevěné kazetě.
Majak49

.........a ještě detail na mince

Majak49


Setkání s ruským kosmonautem O.V.Novickým

16. listopadu 2013 v 10:26 | spacejulius47 |  ARCHÍV Akcí
Setkání s ruským kosmonautem O.V.Novickým.

Dne 19.10.2013 se v Morgenröthe-Rautenkranz konala letošní výroční schůze společnosti, která provozuje místní muzeum kosmonautiky. Vzhledem k tomu, že jsem členem tohoto spolku, dostal jsem i povánku k účasti. Čestným hostem letošní schůze byl ruský kosmonaut Oleg Viktorovič Novický (Sojuz TMA-06M).
Součástí celé akce byla i tradiční autogramiáda, která byla opět, jako vždy v poslední době, dobře zorganizována. Podařilo se mi přesvědčit O.Novického ke krátkému rozhovoru, který bude publikován v některém z příštích čísel zpravodaje KOSMOS.
Také i zde se budu snažit přesvědčit autora článku k publikování tohoto rozhovoru. Mějte na paměti však zásadní věc. Je potřeba respektovat autorská práva vedení a obsahu tohoto rozhovoru., stejně tak i přikládané fotografie!

Setkání kosmických generací - S.Jähn a O.Novicki vMorgenröthe-Rautenkranz.

O.Novicky při vystoupení v Morgenröthe-Rautenkranz.

Rozhovor s kosmonautem.
spacejulius47

Setkání s Pham Thuanem

16. listopadu 2013 v 10:05 | spacejulius47 |  ARCHÍV Akcí
Setkání s Pham Thuanem - prvním vietnamským a současně prvním asijským kosmonautem.
První vietnamský kosmonaut se v zahraničí objevuje velmi zřídka, dokonce se dá tvrdit, že vůbec ne. Když se proto počátkem roku objevila na internetu informace, že se Pham Tuan účastní akce v Neubrandenburgu, byl jsem k této informaci značně skeptický. Navíc byla u jména stále poznámka "pozván", nikoliv že opravdu přijede. Aktivoval jsem proto všechny moje vietnamské a jiné kontakty a výsledkem veškerého snažení bylo, že jsem se 6.11.2013 v 16:00 hodin setkal v Německu se jmenovaným. Vše mělo drobná omezení (žádná skupina, rozhovor ve vietnamštině prostřednictvím tlumočníka atd.), ale hlavní bylo, že kosmonaut byl. Rozhovor proběhl opravdu ve vietnamštině, neboť Pham Tuan prohlásil, že rusky již několik desítek let nehovořil, takže si na konverzaci v tomto jazyce netroufá. Pokud vše dobře dopadne po technické stránce, tak by byl rozhovor s Pham Tuanem součástí některého z budoucích zpravodajů sekce KOSMOS.
(Doufejme, že autor článku bede chtít obsah rozhovoru s tímto kosmonautem uveřejnit také i zde na těchto stránkách-spacedaniel)

SpaceJulius47 připravil pro Vás také fotografie z tohoto setkání. Múžete s dobovými fotografiemi porovnat jak Vietnamský kosmonaut stárne :-)


spacejulius47