Setkání s Pham Thuanem

16. listopadu 2013 v 10:05 | spacejulius47 |  ARCHÍV Akcí
Setkání s Pham Thuanem - prvním vietnamským a současně prvním asijským kosmonautem.
První vietnamský kosmonaut se v zahraničí objevuje velmi zřídka, dokonce se dá tvrdit, že vůbec ne. Když se proto počátkem roku objevila na internetu informace, že se Pham Tuan účastní akce v Neubrandenburgu, byl jsem k této informaci značně skeptický. Navíc byla u jména stále poznámka "pozván", nikoliv že opravdu přijede. Aktivoval jsem proto všechny moje vietnamské a jiné kontakty a výsledkem veškerého snažení bylo, že jsem se 6.11.2013 v 16:00 hodin setkal v Německu se jmenovaným. Vše mělo drobná omezení (žádná skupina, rozhovor ve vietnamštině prostřednictvím tlumočníka atd.), ale hlavní bylo, že kosmonaut byl. Rozhovor proběhl opravdu ve vietnamštině, neboť Pham Tuan prohlásil, že rusky již několik desítek let nehovořil, takže si na konverzaci v tomto jazyce netroufá. Pokud vše dobře dopadne po technické stránce, tak by byl rozhovor s Pham Tuanem součástí některého z budoucích zpravodajů sekce KOSMOS.
(Doufejme, že autor článku bede chtít obsah rozhovoru s tímto kosmonautem uveřejnit také i zde na těchto stránkách-spacedaniel)

SpaceJulius47 připravil pro Vás také fotografie z tohoto setkání. Múžete s dobovými fotografiemi porovnat jak Vietnamský kosmonaut stárne :-)


spacejulius47

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama