Kosmická Olympijská štafeta

3. listopadu 2014 v 22:02 | Rimava |  Autogramy-podepsané materiály
Po delší době tady máme další příspěvek. !HURÁ-spacedaniel. Ne já nejsem autorem příspěvku, to bylo takové malé radostné popovyskočení-od radosti. Autorem je kolega Rimava. Zaslal mi materiály,jen se mu musím omluvit.,moje nachlazení-rýma jako hrom, ale už je lépe.
***********

Dnes se múžete podívat jakl se dají autogramy získané v kosmonautice přiřadit ke konkrétní světové události. Ostatně jsme na tuto událost čekali a sledovali- Olympijské hry v Soči(Ruská federace). Mému kolegovi se skloubení událostí olympiády a kosmického letu natolik líbilo,že si usmyslel do své sbírky získat konkrétní fotografické snímky i s autogramy. A klobouk dolú, to je velůká inspirace pro ostatní kolegy sběratele.
Olympiáda (XXII .zimní olympijské hry v Soči 2014) a start posádky Sojuzu TMA 11M, tak přesně to je ten vzájemný vztah, a symbolický "vývoz" olympijské pochodně na stanici ISS a její zpětný návrat na Zemi........

a tady máte vyjádření kolegy Rimava:
OLYMPIJSKÁ POCHODEŇ VO VESMÍRE

Aj keď to trvalo dlhšie,ako som plánoval,predsa len sa mi postuprne podarilo
zozbierať materiál,ktorý sa týka tejto športovo-vesmírnej udalosti.
Zároveň by som tak chcel pripomenúť tohoročné XXII.zimné OH v Soči.
Vynesení olympijské pochodně do Sojuzu a posléze i do vesmíru .
Posádka: Tjurin,M.V.[VE] | Mastracchio,R.A.[PI](USA) | Wakata,K.[PI](Japonsko)-vidíte na schodech před startem do vesmíru k mezinárodní orbitální stanici ISS. Na spodním snímku olympijskou pochodeň drží kosmonaut Kotov při výstupu do volného vesmíru v rámci montážních prací na povrchu ISS.
Jednotlivé zvětšeniny si prohlédněte zde:
a ještě druhý snímek na detail:
ä třetí také:
.........kosmonaut Kotov s Olympijskou pochodní. Fajn snímek, že ?!
Tímto archem kolegy vše nekončí, ale spíše rozjíždí a má se čím pochulit.
Druhý arch. Fotografie s autogramem také kosmonauta Kotova. Na první pohled skvrna, na pohled druhý to vypadá jako část zemského povrchu z velké výšky- a na pohled třetí -jde o noční snímek,který zachycuje moment zahýájení XXII. zimní olympijské hry v Soči 2014. (A zase se vše vztahuje velmi citlivě k olympijádě-a stále jde o kosmonautiku-spacedaniel). Vidíte i arším s autogramy kosmonautú,kterí měli co dočinění kolem olympijské pochodně :-)
(no to je báječné-spacedaniel) Jurčichin-Kotov-Tjurin- Rjazanskij. Paráda no řekněte sami, mnoho z nás by mělo jistě neskrývanou radost z takového výsledku. A podívejme se na jednotlivé kousky hezky z blízka:
Noční Soči-zahájení Olympijských her-podepsáno pan kosmonaut Kotov
Sběratelé-tady srdénko jásá radostí...........
No a přejdeme na další archivační list ze sbírky kolegy Rimava:
Na vrchním sníky je záběr z vycházky kosmonautú Kotova a Rjazanského- a jak jinak zase s olympijskou pochodní-propagace olympijády všude a vždy, a to i ve vesmíru. Dolní snímek již zachycuje přistání kosmonautú s pochodní . Na dvojsnímku se dívate na pana kosmonauta Jurčichina.
Jurčichin poprvé..........
a Jurčichin podruhé........porovnává stéblo trávy v jedná ruce., a v druhé drží pochodeň :-)
Posledním archem tohoto našeho kolegy s přezdívkou rimava je tento :
Tak jako předcházející archy a vlastně příspěvky-paráda. Snímek a obálka a zase Soči2014.
Tak a touto obálkou se loučí nejen kolega RIMAVA., ale i já. Doufám,že se brzy ozvou i ostatní kolegové a nenechají tento blog jen tak zaniknout. Už se to jednou málem stalo. To ,že tady budete přispívat podle svého ,tento blog udržuje při životě, a zároveň ukáže všem sběratelúm nejen zde v republice České a Slovenské, ale i v zahraničí.....že ani my se nemáme ve svých sbírkách za co stydět. Presentujte se .,ukažte na sebe co ve sbírkách máte . Zároveň bych chtěl oslovit i další sběratele v zahraničí,kteří tady chodí také. Tento blog je i pro vás!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama