Prosinec 2014

Další úlovky :-)

5. prosince 2014 v 21:26 | Majak49 |  Autogramy-podepsané materiály

Pozdravuji Vás všechny přátelé a kolegové.,


Každý sběratel, který posílá žádosti o autogram čeká odpověď na svoji žádost. Pošta chce co nejvíce vydělat a do zámoří Vás přesvědčuje, aby jste to poslali letecky. To je ale zbytečné, pokud astronaut hned odpoví, máte dopis do 1 měsíce zpět.
V polovině října jsem posílala větší množství žádostí a vrátili je mi podepsané kartičky od těchto astronautů:

A nyní opak trpělivost přináší obálku s autogramy
v dubnu 2008 jsem posílala žádost o podepsání fotografie kosmonautovi Leonovi do Hvězdného městečka. Odpověď mi přišla v květnu 2014 po6 letech.

S tímto kosmonautem jsem se mezitím setkala 3x osobně a nechala si podepsat originál této fotografie
(příspěvky do tohoto blogu přidal Majak 49.text a obrázky.)

Setkání s kosmonauty Skvorcovovem a Zaljotinem

1. prosince 2014 v 21:31 | spacejulius47 |  AKCE-výstavy a setkání
Vážení kolegové,
Prohlédněte si snímky z dalšího setkání s kosmonauty . Tentokráte 8.11.2014 v Morgenröthe-Rautenkranz, a to s kosmonautem Zaljotinem. Vše mi zařídil Sigmund Jähn, který je rovněž na některé z fotografií.
SPACEJULIUS47
Co se týká Zaljotina i tento kosmonaut má jedno, pravděpodobně světové, prvenství. Je to asi jediný kosmonaut, který opustil oddíl kosmonautů, aby se do něj po 7 letech opět vrátil. V červnu letošního roku ale oddíl kosmonautů opět opustil bez toho, aby se dočkal dalšího letu. Odešel ze zdravotních důvodů. Osobně prohlásil, že pokud by se podařilo do roka překonat existující zdravotní problém (nebylo upřesněno jaký), je jeho opětný návrat do oddílu kosmonautů velmi pravděpodobný. Pokud by mu to vyšlo, tak by se ¨mezi kosmonauty vrátil již podruhé, což rovněž nemá ve světě obdoby.
Zdravím
Několik fotografií ze setkání s kosmonautem Skvorcovem dne 29.10.2014, který by v dané době v Karlových Varech na léčebném pobytu spolu s manželkou.
Několik poznámek ke kosmonautu Ruské federace- Skvorcovovi:
Je to opět kosmonaut, který pochází z "kosmické rodiny". Jeho otec byl zařazen do oddílu kosmonautů v roce 1965, z dalšího výcviku byl ze zdravotních důvodů vyřazen v roce 1968. Sám Skvorcov se narodil v roce 1966, tj. v době, kdy jeho otec byl ještě v aktivní kosmonautické přípravě. Skvorcov junior se narodil ve Ščolkovu, což je kousíček od Hvězdného městečka ve kterém v té době nebyla porodnice. Jinými slovy je to první ruský kosmonaut, který o sobě může tvrdit, že se narodil ve Hvězdném.
Budeme se těšit až bude náš kolega spacejulius47 opět v akci :-)