Apollák v Hradci Králové

25. března 2015 v 22:44 | JJ |  AKCE-výstavy a setkání
Apollák v Hradci Králové
Ano, tato bomba dopadla mezi příznivce kosmonautiky i sběratelé autogramů! Já to měl skoro za rohem a tak nebylo o čem pochybovat, domluvit se s kolegou a pak už jen odjezd za neznámem. Je fakt, že na zveřejněné pozvánce byla presentována autogramiáda. Ale podstatné bylo osobně vidět a slyšet "apolláka" a případný podpis by byl jen perlou této besedy. Oba předešlí autoři však napsali skoro vše a tak přidám jen pár mých postřehů.
Nutno pochválit organizační zajištění celé akce. Po příchodu bylo na mnoha místech vidět co a jak se bude konat, co chtějí pořadatelé po nás a naopak co pro nás přichystali. Takže zákaz kouření, focení bleskem, ale zpětně, že po přednášce bude prostor pro dotazy a následně autogramiáda, s tím, že vstupenky jsou číslovány a pět vylosovaných bude mít přednostní právo podpisu, prostě bude moci předběhnout předpokládanou frontu zájemců o podpis. Bylo to zajímavé a zároveň při tomto aktu naháněli pořadatelé případné diskutující k mikrofonům na boku sálu, prostě vše za pochodu a žádné zdržování. Měl bych se též zmínit o přednášce, ale to už je skoro vše popsané horem.
Perfektní člověk a zaujal i laiky, skoro nikdo nedutal, bylo to i zásluhou perfektní tlumočnice. Pár drobností doplním: "Přestože "cesťák" Apollákům byl hodně krácen, přesto dostali mimořádný příplatek a to ve výši 13.50$. Dokonce navrhovali NASA, že tedy , když ne jinak, tak by mohli dostat každý 1 cent za každý kilometr cesty, též neprošlo, ale zkuste si to někdo propočítat. Jenom nevím zda mysleli i orbity kolem Země a Měsíce. Kdo by dostal nejvíce?
Duke připomněl, že byl desátým člověkem na Měsíci, celkem bylo jich tam 12 a dnes už žije jenom osm. On je benjamínek, neboť mu bude letos teprve osmdesát-bouřlivý potlesk ihned následoval. Moje pořadové číslo 69 nebylo vylosováno a jako obyčejně , pěkně sedíš vepředu, dobře vidíš i slyšíš Dukeho, ale při autogramiádě jsi zase na konci úžasného chumlu a jenom trneš, zda nepřestane podepisovat a bude konec. Vše dopadlo dobře, byl báječný i při podepisování. Pro mne to byla nádherná a pohádková neděle.


JJ

Přivítání............diapozitiv na plátně vítal všechny návštěvníky i hlavního hosta-toliko váženého astronauta "Měsíčňana"., a je jím Charles Moss DUKE., Jr.
Útlá brožurka o letu na Měsíc, a životě Dukeho , též po něm a hledání boží pravdy. Našel a také to bylo součástí přednášky.
..............no a nakonec............Zasloužená odměna a zadostiučinění. Vlastnoruční autogram je nádhernou a celoživotní vzpomínkou na okamžiky.....kdy jsem tohoto Měsíčňana viděl na vlastní oči a slyšel......
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama