Návštěva celebrity-Charles Duke astronaut

22. března 2015 v 15:31 | všichni dne přezdívek |  AKCE-výstavy a setkání
Návštěva v České republice- Duke Charles Moss, Jr.
APOLLO 16

Zpráva, že se na našem území a tedy v naší republice bude pohybovat astronaut Charles Duke se raketově rozšířila. V tu ránu začaly probíhat různé přípravy jak se s ním setkat, vyfotografovat se, potřást mu rukou,sdělit mu radost z návštěvy až po žádost o jeho autogram. Není časté, aby se u nás pohybovala jedna z legend programu Apollo a zvláště lidí, kteří skutečně k Měsíci letěli a také se po něm pohybovali se záměrem plnit "pracovní"-výzkumný plán. Přesto, že astronaut hovořil o své přípravě na kosmický let, přes svojí vlastní realizaci až po přistání a život po kosmickém letu-bylo jeho vyznání k bohu. Tedy propojení reálného světa astronauta a hledání boží přítomnosti nejen v jeho životě , ale v životech všech lidí planety Země.
Mnozí z naší komunity, kteří se zabývají kosmonautikou a její historií a také sběratelstvím se na tuto návštěvu neskrývaně velice , velice těšili. Velmi rychle byly připraveny materiály, které by byly žádoucí na autogram., otázky na co se v rychlosti zeptat……nachystat fotoaparát-prostě si těch okamžiků užít plnými doušky. Mi se nepodařilo vyřídit volno u zaměstnavatele, a tak řádky, které budete číst patří mým kolegům. Pan Duke se pohyboval na dvou místech -Hradci Králové a Praha. Toto jsou dojmy a fotografický materiál naších kolegů, a proto respektujte jejich pohled na věc návštěvy astronauta Ch.Duke.
V Hradci Králové:


Postřehy ze setkání s astronautem Charlesem Dukem v Hradci Králové.
Akci pořádala církev Element a pražská organizace PrimeNet v kině Centrál.
Do předsálí kina pouštěli zájemce ve 12,45 a každému dali číslo, aby šlo dovnitř tolik lidí, kolik je sedadel 340. Do sálu jsme mohli jít ve 13,30 a Charles Duke přišel s manželkou chvilečku po 14 hodině. V předsálí jsem se setkala se s dalšími znáními z různých kosmonautických akcí, takže čas rychle utekl.
Setkání zahájil zástupce Elementu a pak předal slovo Charlesovi Dukovi a ten povídal o svém životě a jak se připravoval na let do vesmíru a promítl asi 15 min film o letu Apollo 16. Dále mluvil o životě po návratu z Měsíce a jak našel cestu k Ježíši. Promluvila i jeho žena Dotty. Nakonec odpovídal na dotazy posluchačů. To vše trvalo cca 1 hodinu. Pořadatel vylosoval 5 posluchačů, kteří přednostně mohli získat 1 autogram,vyfotografovat se nebo si potřást rukou s Dukem, ostatní museli stát ve frontě. Já jsem byla celkem vpředu a nechala jsem si podepsat připravenou kartičku a potřásla jsem si s ním rukou a spěchala na vlak. Jak dlouho tam ještě Duke zůstal to nevím, avizovaných bylo 90 minut, to musí napsat jiní. Manželka prodávala knihu a DVD. Duke pěkně mluvil a byl vstřícný k žadatelům o podpis nebo foto.
zdravím všechny Majak49
Foto pořídil a dal k dispozici veřejnosti kolega Bezo58. Respektujte autorská práva všech fotografií poskytovatelů ! Na snímku je vidět kolegyni Majak 49 při žádosti o autogram a také lidské poděkování. A tak by to mělo být vždy, v rámci slušného chování a lisdkého přístupu "Klobouk dolú"!!!!!!
*
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama