XXVIII.Celosvětový kongres ASE, Stockholm

7. října 2015 v 21:43 | spacejulius47 |  Autogramy-podepsané materiály
XXVIII.Celosvětový kongres ASE, Stockholm
Ve dnech 21.-26.9.2015 proběhl ve Stocholmu již tradiční kongres ASE. Letošního kongresu se zúčastnila, dle organizátorů, vice jak stovka astronautů a kosmonautů. Já osobně jsem ale celou řadu z nich po celou dobu kongresu nezahlédl ani koutkem oka. Letošní kongres byl zajímavý tím, že se jej zúčastnila řada astronautů, kteří se až dosud na předešlých kongresech nikdy neobjevili. Jenom z Ameriky bylo přibližně 25 "nováčků". Takového Billa Anderse z programu Apollo člověk nepotkává každý den, rovněž Mc Candlese nepotkáte dvakrát do týdne na Václaváku. Ruská kosmonautka Serova byla ještě krátce po letu, takže se prozatím chovala naprosto normálně, můžeme pouze doufat, že se z ní nestane nepřístupná celebrita, jako je tomu v případě některých jiných ruských kosmonautek. Až na nepatrné výjimky lze říci, že účastníci kongresu se k dotírajícím žadatelům o autogram či společné foto chovali značně vstřícně. To už ani nemluvím o charitativním večeru 23.9.2015 (vstup 500,- nebo 100,-USD), kdy přítomní astronauti překypovali ochotou jak k podpisování, tak i ke společnému focení či povídání o svých letech. S jistou dávkou obavy nad výsledkem jsem požádal o autogram dalšího zástupce programu Apollo a to Rusty Schweickarta. Nejen že mi podepsal posádku Apolla 10, ale ještě byl překvapen tím, že mám na podpis pouze jednu fotku. Nemohl jsem mu vysvětlovat, že tu fotku jsem s sebou měl z jisté nostalgie již na několikátém kongresu, aniž bych počítal s tím, že mi ji někdy opravdu podepíše. Atmosféra večera byla velmi uvolněná, orchestr astronautů ve složení Helmsová, Colemanová, Hadfield a Walz opravdu válel a sklízel jeden potlesk za druhým. I když autogramy nejsou můj rozhodující zájem, tak jsem neodolal "podpisovému běsnění" a svoji sbírku jsem pouze na tomto večeru doplnil o více jak 50 autogramů na fotky posádek, na obálky ze dne startu či pouze na portréty astronautů. Mohlo toho být i dvakrát tolik, ale to by člověk musel mít k ruce sekretářku. Několik ukázek "úlovků" je v příloze.


spacejulius47

Příloha:
Tak to je majsteštyk !!!!!!! To se nbepodaří jen tak. A julek využil náležitě a vhodně příležitost-já jen za sebe velmi gratuluji-to je špice.
..........a první kosmická turistkyně :-) Ansari. Stále usměvavá žena-taky se moc líbí-velmi atraktivní snímek.
Och Bruce....taky dost ceněný autogram. Mezi sběrateli putuje dost autopenú, a mnozí jsou dokonce přesvědčení o pravosti. Takže srovnejte-tady je skutečně originál :-)
:-) další rybka v rybníce. Kosmonautka Serova, velmi příjemná fotografie. Od kolegú se už ví ,že je velmi přátelská......pokud se chováte slušně !
....taky se cení-takže primisima úlovek
a nakonec.....z Číny človíček. Taky se to nepodaří jen tak hned. :-)

Julku gratuluji dobře jsi "ulovil"-spacedaniel

 


Komentáře

1 Yrka | E-mail | 8. října 2015 v 16:06 | Reagovat

Jenom koukám a žasnu, ale upřímně Vám to přeji, to musely být snové dny a večer.Byl i nějaký filatelistický úlovek?
JJ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama