XXIX.Kongres účastníků kosmického letu (ASE), Vídeň, 3.-7.10.2016.

26. října 2016 v 11:15 | spacejulius47
Na úvod tohoto příspěvku chci především poděkovat Vašemu kolegovi, který přišel s iniciativou Vás všechny informovat o jisté akci., resp. kongresu ASE-Kongresu účastníků kosmických letů. Já sám si velmi vážím jeho ochoty zde něco napsat a informovat všechny, kteří se neměli z jakých koliv dúvodů se na tuto "akci" podívat. Připravil tak pro Vás text a fotografie jako doprovod a celkový obrázek přehledu. Jak vím , však nebyl z "Našinců" sám ve Vídni a tak se dá čekat, že se ještě někdo zapojí a vhodně třeba doplní fotografiemi. Budu rád nejen já,ale jistě i kolegové!!!!!!!!!!!!!!! Pište a posílejte své příspěvky kolem kosmonautiky na e-mail spacedaniel@post.cz

XXIX.Kongres účastníků kosmického letu (ASE), Vídeň, 3.-7.10.2016.

Letošní XXIX.Kongres ASE ve Vídni představoval pro sběratele podpisů z ČR ideální možnost potkat, bez větších problémů, řadu kosmonautů, astronautů a tajkonautů. Přibližně 100 těchto -nautů z přibližně 20 zemí již stálo za to zvážit cestu do Vídně.
V konečném účtování bylo možno ve Vídni potkat tyto - nauty:
Viehbock (Rakousko), Frank de Winne (Belgie), Alexandrov a Ivanov (Bulharsko), Hadfield a Payette (Kanada), Yang Liwei (Čína), Remek (ČR), Tognini, Haignerová a Haigneré (Francie), Ewald, Flade, Merbold, Messerschmid, Thiele a Walter (Německo), Farkaš (Maďarsko), Mukai, Noguschi a Yui (Japonsko), Aubakirov (Kazachstán), Muszaphar (Malajsie), Kuipers (Holandsko), Hermaszewski (Polsko), Prunariu (Rumunsko), Afanasje, Aksjonov, Alexandrov, Aťkov, Artsebarskij, Avdějev, Balandin, Baturin, Budarin, Gidzenko, Ivančenkov, Kovaljonok, Kotov, Krikaljov, Leonov, Samokutájev, Savinych, Saripov, Škaplerov, Titov V., Tokarev, Usačov, Vinogradov, Volkov A., Zaljotin a Zudov (všichni Rusko), Sultan bin Salman (Saudská Arábie), Duque (Španělsko), Fuglesanf (Švédsko), Sharmanová (V.Britanie), Acaba, Altman, Antonelli, Bartoe, Bobko, Bresnik, Brown, Camarda, Duffy, Davisová, Dunbarová, Fabian, Feustel, Fincke, Fisherová, Ford, Foreman, oba Garriottové, Helmsová, Hieb, Hireová, Kavandiová, Kilrainová, Lopez-Alegria, Lucidová, Magnusová, Melroyová, McArthur, McCandless, Readdy, Richards, Ross, Satcher, Schweickart, Shriver, Voss, Walheim, Walker, Walz, Weberová, Wilsonová a Zamka (všichni USA).
Bohužel nepřijel avizovaný Buzz Aldrin, Popov, Džanibekov, Grečko a Nie Haisheng. Absentovali rovněž všichni astronauti z Itálie.
Jako i na předchozích kongresech, tak i tektokrát jsem byl akreditován jako novinář. I když jsem byl uveden v oficielním seznamu, chyběla při zahájení moje novinářská jmenovka. Pravděpodobně někdo ze zahraničních návštěvníků, který věděl, že budu na kongresu, si "vyzvedl" moji psí známku, aby se dostal na slavnostní zahájení. Vzhledem k tomu, že mne zná spousta lidí z Číny, Japonska a Saudské Arábie, tak se nelze čemu divit. Doufám, že čtenář tento anglický humor pochopil.
Pro sběratele podpisů byl nejlepším dnem pondělek 3.10. Pořadatelé nechali všemu volný průběh, takže -nautům nezbylo nic jiného než podepisovat, podepisovat a podepisovat. Že to někteří tzv. sběratelé vyloženě zneužívali není třeba ani zdůrazňovat. Není jistě bez zajímavosti, že se jedná prakticky stále o tytéž osoby, které se na těchto akcích chovají, čtenáři prominou, jako dobytek. Že se to poté negativně odráží na celou sběratelskou komunitu je evidentně nezajímá. A astronauti si stěžovali u pořadatelů. Po těchto "avarských nájezdech" na pondělním zahájení nezbylo pořadatelům nic jiného, než na akcích v úterý 4.10. vyhlásit přísný zákaz jakýchkoliv žádostí o autogramy. Naštěstí se zákaz nevztahoval na společné fotografie, takže moje sbírka se rozrostla o dalších 25 společných fotografií.
Ubytování astronautů a kosmonautů bylo, až do zahájení akce, zahaleno tajemstvím a tiskový odbor kongresu odmítl na tuto otázku odpovědět i akreditovaným novinářům s tím, že kosmonauti stejně nebudou v neděli poskytovat rozhovory. Vyřešil jsem to proto po svém - astronauti a další -nauti musí přiletět a z letiště odjet do hotelu. Vídeň má pouze jedno mezinárodní letiště. Takže stačilo v sobotu zajet autem na letiště, zaregistrovat přílet jedné z amerických astronautek a pak jet za vozem, který ji z letiště odvážel do hotelu. Organizátoři kongresu, kteří měli v hotelu svůj stánek pro registraci účastníků, dali jasně na srozuměnou - pokud se budete chovat slušně a decentně, není proti Vaší přítomnosti v hotelové hala námitek. A slušnost se vyplatila. Prakticky 80% z více jak stovky podpisů a společných fotografií jsem získal v hotelu. "Avaři" naštěstí hotel v sobotu a v neděli neobjevili.
Jedinou akcí, která se pořadatelům totálně nepovedla, byl středeční placený večer s astronauty. Za akci se muselo předem uhradit 100,-EUR za osobu s tím, že přítomní astronauti budou ochotně podepisovat, odpovídat na otázky, fotit se atp. Na internetu bylo přislíbeno 20 a možná i více astronautů. To odpovídalo situaci, jako byla předchozí rok na kongresu ve Stockholmu. Bohužel vídeňská realita byla naprosto jiná. Z avizovaných minimálně 20 astronautů se akce zúčastnilo pouze 7 osob! Naprostý propadák. Jasně se ukázalo, že pořadatelé přípravu této akce víc než podcenili, což byla škoda. Osobně musím konstatovat, že jsem přišel o 100,-EUR, protože ze sedmi přítomných nebyl nikdo, koho bych již v minulosti alespoň 3x nepotkal. Lze jen doufat, že příští kongres ve Francii pořadatelé i v tomto drobném detailu zvládnou.
Vídeňský kongres měl, jako jeden z mála, svoji filatelistickou dokumentaci. Péčí rakouských filatelistů bylo k dispozici příležitostné poštovní razítko a rovněž odpovídající známka. Spolu s kongresem připomínali rakouští filatelisté i výročí letu Sojuzu TM-13 (2.10.1991), tj. letu prvního a dosud jediného rakouského kosmonauta. Byla zajištěna i odpovídající známka. Vznikl tak velmi zajímavý dokument pro podpisy rakouského kosmonauta i jeho náhradníka. Což jsem, pochopitelně, využil.
spacejulius47

Astronauti a kosmonauti vlevo...........viděno fotoaparátem autora :-)
..............a napravo :-)
Jistě na fotografii poznáte aktéry sedící za stolem :-)., a neb Tiskovka
..........a pohled na druhou stranu od stolu. Taky poznáte kde tady seděl ? :-)
ruský kosmonaut Aťkov se objevuje velmi zřídka
Camarda v akci
Janet Kavandi a spacejulius47-velmi pěkná památka !

Jeden z úlovků spacejulius47-FDC obálka se vším všudy :-)., už jen zařadit do sbírky.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama